Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
MAS Dolné ZáhorieHľadať
 
 

Podujatia v regióne

Cyklovlakom za krásami Záhoria

Typ akcie:
Podujatia v regione
Dátum:
27.4.2019
Do:
13.10.2019
Čas:
8:20
Miesto:
Plavecké Podhradie – Zohor – Záhorská Ves
Vstupné:
Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, cel
Usporiadateľ:
Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko.
Popis:
Turistický cyklovlak Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Svoju už v poradí tretiu sezónu odštartoval cez víkend za účasti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, Železničnej spoločnosti Slovensko, starostov záhorských obcí ako aj priaznivcov tohto cykloturistického vlaku. Zviesť sa ním bude možné do 13. októbra 2019.
„Voziť bude turistov každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až do polovice októbra. Využívať ho môžu nielen turisti a cykloturisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré sa môžu vybrať na výlet na Záhorie a spoznať prostredie a zaujímavosti nášho kraja od Záhorskej vsi až po Plavecké Podhradie, to sú dve konečné stanice. Premávať bude trikrát za deň. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura. Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy, okrem poplatkov za prevoz bicyklov, ako aj zľavová turistická karta Bratislava CARD City & Region,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.
Záhoráčik každoročne zvyšuje návštevnosť regiónu Záhorie, pretože prepája rôzne turistické ciele. Ako Záhorská Ves, pri ktorej sa nachádza kompa do rakúskej obce Angern, medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 13, Abeland – gazdovská dedinka pri Lozorne, rozhľadňa na Vápennej alebo Plavecký hrad na konci trasy vlaku. Pri otvorení novej sezóny bolo možné nazrieť aj do Plaveckej jaskyne, ktorú začiatkom 19. storočia sprístupnili verejnosti miestni zemepáni Pálffyovci ako celkom prvú jaskyňu na Slovensku.

O Pohár Dolného Záhoria

Typ akcie:
Podujatia v regione
Dátum:
19.5.2018
Do:
23.6.2018
Čas:
9:30
Miesto:
Studienka, Zohor, Gajary
Usporiadateľ:
Občianske združenie Dolné Záhorie
Popis:
Cyklopreteky

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka